Olejek REJUVENIQE® i REJUVENIQE light by MONAT™ (część 1)

DWIE WERSJE:

Olejek REJUVENIQE® i REJUVENIQE light by MONAT™

Jednym z najbardziej wszechstronnych kosmetyków marki Monat jest niezwykły olejek o nazwie REJUVENIQE. Występuje – w dwóch wersjach:

  1.  standardowej dla skór suchych i
  2.  wersji light, dla skór problemowych.

Różnią się one kilkoma składowymi, a także konsystencją. Jak się domyślacie, wersja light błyskawicznie się wchłania, a wersja standardowa dłużej pozostaje na skórze, co jest pożądane w przypadku cer suchych. Obie wersje nie obciążają i nie powodują powstawania zaskórników! Za to doskonale odżywiają i rewitalizują nawet w przypadku skór dojrzałych.

Rewolucyjne na polskim rynku połączenie olejów o najlepszych właściwościach pielęgnacyjnych. Moim ulubieńcem jest niezwykle ciekawy olej znajdujący się już na początku składu, olej z nasion łąkowej piany. Zawiera unikalne połączenie nienasyconych kwasów tłuszczowych, witaminę A i E. Dzięki temu, jest tak silnym antyoksydantem, że nie jełczeje, co przekłada się na jego genialne zdolności ochrony przed wolnymi rodnikami. W przypadku włosów możemy mówić o bardzo specyficznych właściwościach wnikania w strukturę włosa i głębokiego odżywienia wewnętrznego. Przekłada się to na świetną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi i faktyczną odnowę włosów. Kolejno w składzie znajdziemy już bardziej znany, drogocenny olej abisyński. Jest na tyle lekki, że stosuje się go jako organiczny zamiennik silikonu. Świetnie wygładza drobne zmarszczki, a także puszące się, niesforne włosy. To nie koniec jednak egzotycznych składników, jeśli zagłębimy się w INCI znajdziemy tam olej buriti. Ma tak intensywne właściwości pielęgnacyjne, że zaleca się stosowanie go w rozcieńczeniu do 5%, niech Was więc nie zmyli jego dalsze położenie w składzie. Jest najbogatszym olejowym źródłem witaminy A, która ma silne działanie przeciwzmarszczkowe i regulujące wydzielanie sebum. Zawiera także naturalną witaminę C, dzięki czemu rozjaśnia skórę i polepsza właściwości antyoksydacyjne całego kosmetyku.

Warto także wspomnieć o dwóch bardzo trudnych w uzyskaniu olejach znajdujących się w składzie REJUVENIQE. Mowa o oleju z pestek pomidora i oleju z nasion marchewki. Oba są bardzo bogatym źródłem witamin (między innymi beta-karotenu), flawonoidów i fitosteroli, a także kwasów tłuszczowych. Ich połączenie jest swoistym eliksirem młodości, działają silnie ujędrniająco i uelastyczniająco. Stosowane na włosy wzmacniają je i minimalizują problem rozdwajających się końcówek. Zastosowane oleje mają działanie okluzyjne i termoochronne, dzięki czemu chronią delikatne końce przed ciepłem suszarki czy prostownicy, a efektem jest miękka tafla włosów.

CO ZNAJDZIEMY W SKŁADZIE?

100 RÓŻNYCH ZASTOSOWAŃ

Myśląc o prawidłowej pielęgnacji nie tylko włosów, często wspominam o olejku REJUVENIQE. Nie bez powodu – ma 100 różnych zastosowań. Nie można zapominać o jego dobroczynnym działaniu również w pielęgnacji twarzy i ciała. Moim ulubionym jest używanie olejku jako serum pod krem. Niesamowicie zmiękcza skórę i widocznie ją odmładza. Po całej nocy pory są zwężone, a koloryt ujednolicony. Jeśli nie lubicie stosować olejów bezpośrednio na skórę, można go dodać do każdego kremu na noc. Moim odkryciem było też to, że odkąd zaczęłam go stosować, widocznie wzmocniły mi się paznokcie. Od tamtej pory codziennie przed snem wcieram kropelkę w płytkę paznokci u dłoni. Są zdecydowanie mocniejsze i nie łamią się, jak przed kuracją.