Paczkomat GRATIS dla zamówień powyżej 200 zł

KOSMETYKI WEGAŃSKIE – NATURALNA PIELĘGNACJA

Starzenie się skóry i organizmu posiada swoje tempo i wygląd. Od czego są one zależne? Po czym poznasz, że twoja skóra się starzeje? Jak pielęgnować skórę i na jakie składniki aktywne postawić?

Witamina C w codziennej pielęgnacji

Witamina C jest jedną z najczęściej stosowanych witamin i składnikiem aktywnym w strukturze kosmetyku. Choć może niepozorna ze względu na powszechną obecność w kosmetologii i kosmetykach, witamina C wykazuje szerokie spektrum działań w pielęgnacji skóry

Czytaj dalej

Wszystko, co powinno się wiedzieć o … SERUM

Wszystko, co powinno się wiedzieć o … SERUM

Martwi cię to, jak wygląda twoja skóra? Chcesz ją ujędrnić, tak, by zniknęła każda zmarszczka? Serum to kosmetyk, dzięki któremu możesz rozwiązać konkretny problem swojej cery. Zastanawiasz się, co dobrego może wnieść do pielęgnacji skóry i jak dopasować serum do swoich potrzeb? Zapraszamy cię do naszego poradnika, z którego dowiesz się, czym jest serum, jak działa i jak go używać.

Czytaj dalej

jak przygotować skórę do lata

Jak przygotować skórę do lata?

Aby dobrze dobrać pielęgnację na lato, musimy zastanowić się jakie zagrożenia niesie dla naszej skóry pogoda o tej porze roku.

To kwestia skojarzeń i doświadczeń, niektóre cechy są podstawowe lecz wiele zależy również od naszego trybu życia, pracy czy hobby.

Czytaj dalej

bakuchiol czy retinol

Retinol a bakuchiol – poznaj różnicę

Mogliście spotkać się z hasłem „Bakuchiol – roślinny odpowiednik retinolu”. To cała prawda 😍

Bakuchiol łączy się z tymi samymi receptorami na powierzchni komórek co retinoidy. W wyniku tego połączenia otrzymujemy ten sam efekt – zwiększoną aktywność naszych komórek.

Czytaj dalej

jak powstają przebarwienia

Jak powstają przebarwienia i jak temu zaradzić?

Etiopatogeneza (powód) powstawania przebarwień z reguły nie jest jednoczynnikowy. Definitywnie niewystarczającym jest powiedzenie, że zależy od wielu czynników takich jak: uwarunkowania genetyczne, zaburzenia hormonalne i metaboliczne, pochłoniętych przez skórę promieni UV czy temperatury. Ujawnienie się przebarwień, będących okiem kosmetologa defektami estetycznymi jest efektem nie tylko nakładania się czynników, jak również czasu i historii związanej z przebarwieniem.

Czytaj dalej

regeneracja skóry po wakacjach

Regeneracja skóry po wakacjach

Wpływ pory roku i pogody na naszą skórę obserwujemy cały czas. Ciągle także słyszymy, że nasza pielęgnacja powinna być nie tylko dopasowana do naszej skóry i jej problemów, ale także naszego stylu życia, klimatu w jakim żyjemy i aktualnej pory roku. Niedawno rozpoczęła się dla nas astronomiczna jesień, możemy już z pewnością powiedzieć, że temperatury powyżej 20 stopni i ostre palące słońce nie pojawią się przez następne miesiące. Co się stanie teraz z naszą skórą?

Czytaj dalej

Jak chronić się przed starzeniem

Jak się chronić przed przedwczesnym starzeniem?

Każdy z nas za pomocą kosmetyków próbuje walczyć z upływającym czasem, zdarza nam się także sięgać po medycynę estetyczną, czego wynikiem najczęściej są twarze o nieokreślonym wieku. Dlaczego?

Z wiekiem zachodzą subtelne zmiany nie tylko w samej skórze, ale też strukturze kości, mięśni i tkanki tłuszczowej. Zmarszczki to nie wszystko. Jesteśmy w stanie bez problemu rozróżnić twarz osoby młodej od osoby starszej, nawet jeśli na młodej twarzy widoczne są zmarszczki. Co zatem wpływa na to, że określamy wygląd twarzy jako “dojrzały”?

Czytaj dalej

X