Często zastanawiamy się, jakie zmiany poczynić w swojej pielęgnacji w okresie letnim? Musimy wziąć przede wszystkim pod uwagę rosnącą temperaturę. Nasza skóra pracuje teraz intensywniej i nie potrzebuje np. dodatkowej ochrony jak w czasie zimy. Zmieniamy więc stosowane konsystencje na lżejsze, z mniejszą ilością olejów i innych emolientów.

Cery mieszane i tłuste będą zadowolone z GIGI: VITAMIN E HYDRATANT SPF 20 Oily & Large Pore Skin. Jest to super lekka emulsja, która spełnia wszystkie potrzeby cery, nawilża, odświeża i chroni przed słońcem, jednocześnie trzymając w ryzach wydzielane sebum.


Kolejnym punktem, który należy wziąć pod uwagę jest słońce. Promieniowanie jest dużo intensywniejsze i bardziej bezpośrednie, a my sami chętnie spędzamy czas na zewnątrz. Warto pamiętać, że skóra może się przesuszyć albo doznać poparzenia. Miejmy na takie wypadki pod ręką mgiełkę SOS – BANDI: Medical Expert Anti-irritate: Tonik-mgiełka S.O.S. mikrobiomowy. Kompleks prebiotyków zadbają o szybki powrót skóry do formy, a zawarte substancje nawilżające, jak trehaloza czy alfa-glukan, zminimalizują podrażnienia i zaczerwienienia, przyniosą ulgę opalonej skórze, a jednocześnie silnie ją nawodnią.

Warto jeszcze zwrócić uwagę, aby zadbać o nasze włosy, które latem dostają najbardziej “w kość”. Są naszą najbardziej zewnętrzną tarczą przed słońcem. Pamiętajmy, aby chronić je za pomocą nakrycia głowy i odpowiednio pielęgnować.

Przy włosach zasada jest odwrotna niż przy skórze – tutaj skupiamy się na tłustych, bogatych, bardzo nawilżających produktach. Słońce, wilgotne powietrze i wysoka temperatura wysuszają delikatne pasma, przez co włosy mogą stać się szorstkie i niesforne. Na pewno znasz ten moment, kiedy po wakacjach wręcz błagają o wizytę u fryzjera. Odpowiednią pielęgnacją możemy temu zapobiec!

Najważniejsze – wprowadź olejowanie włosów. Raz w tygodniu zrób swoim włosom SPA, nałóż na ich długość olejek, zawiń w turban i zmyj po kilku godzinach (albo całej nocy). Takie regularne zabiegi wzmacniają włosy i poprawiają ich kondycję.

Na okres wakacyjny wprowadź także odpowiedni szampon, musi być bardzo delikatny, aby nie uszkodzić potraktowanych dużą dawką UV włosów. Szczególnie polecamy MONAT: SUPER NOURISH™. Jego kremowa konsystencja bardzo delikatnie myje i jednocześnie odżywia włosy, dzięki czemu są zmiękczone i wypielęgnowane.


Istotne jest też dbanie o same końce włosów. Pamiętajmy, aby przed suszeniem, po każdym myciu odpowiednio je zabezpieczyć. Do tego idealnie sprawdzi się MONAT: REJUVABEADS® BY MONAT. Efekt widoczny jest już po jednym użyciu. Przy regularnym stosowaniu się do wyżej zawartych wskazówek, bez problemu uzyskasz gładką, błyszczącą taflę zdrowych włosów, nawet latem!