Cera płytko unaczyniona, to specyficzny stan skóry, kiedy naczynia krwionośne przebiegają wyjątkowo płytko. Bardzo łatwo ją rozpoznać.

Jeśli:

  • Twoja skóra łatwo się czerwieni, pod wpływem emocji albo ostrego jedzenia czy alkoholu,
  • zauważasz rumień przy nagłych zmianach temperatur,
  • masz raczej reaktywną skórę i uważasz, aby kosmetyki które stosujesz były delikatnie,

to prawdopodobnie masz skórę płytko unaczynioną.

Jest to stan niezmienny i wynika z budowy skóry, dlatego nie jesteśmy w stanie go zlikwidować, ale możemy ten stan łagodzić. Jakie są najlepsze składniki dla cery naczynkowej?

WITAMINA C

 Z uwagi na reaktywność i wrażliwość, sugerujemy, aby zrezygnować z czystej formy witaminy C, jaką jest kwas askorbinowy. Mamy do wyboru mnóstwo pochodnych, które są dużo mniej drażniące i tak samo skuteczne.

Świetnie się sprawdzi MONAT: C. Radiance™ Serum rozświetlające.

Zawiera niedrażniące pochodne jak Sodium Ascorbyl Phosphate i Tetrahexyldecyl Ascorbate, a także ekstrakty roślinne będące źródłem w pełni naturalnej witaminy C. Dodatkowo, w składzie jest przeciwzapalny niacynamid i lekki skwalan, dzięki czemu formuła nadaje się dla skór mieszanych i tłustych.


BAKUCHIOL

Bakuchiol to genialny składnik. Działa podobnie jak retinol, a więc stymuluje skórę do produkcji nowych komórek i ma zdolność “pogrubienia” jej, dzięki czemu naczynka będą mniej widoczne.

Świetnie działa przeciwzmarszczkowo, jest idealnym wyborem dla skór dojrzałych.

Skóry suche powinny postawić na DR. CRAFT: Bio-Bakuchiol Face Cream. Zawiera dodatkowo odżywcze masła, które ukoją nawet spierzchniętą skórę.

PEPTYDY

Te super wszechstronne składniki doskonale wzmacniają cienką skórę naczynkową. Bardzo dobrze skomponowanym produktem jest YELLOW ROSE: Collagen2 Beauty Elixir.

W składzie poza peptydami znajdziemy także kojący aloes, kolagen, mający właściwości odbudowujące skórę, i komórki macierzyste. Serum ma dość lekką konsystencję i nada się dla skór mieszanych.

Pamiętaj, że jeśli potrzebujesz planu pielęgnacyjnego, otrzymasz go tutaj. 🙂