Nasz cykl rozpoczynamy pielęgnacją dla skóry suchej. Jeśli jesteś posiadaczką tego typu cery, to zapewne mierzysz się z:

  • uczuciem ściągnięcia skóry,
  • suchością, odwodnieniem,
  • widocznymi suchymi skórkami.

Skóra sucha, często jest też także skórą wrażliwą, płytko unaczynioną.

Mamy dla Was propozycję 2 planów pielęgnacyjnych w zależności od wieku. Oba plany dostosowane są do skór wrażliwych.

1. Pielęgnacja skóry suchej do 30 roku życia.

Rano:

Mycie – YELLOW ROSE: Face Wash with Flower Extracts for Normal and Dry Skin

Tonizacja – BANDI: Medical Expert Anti-irritate: Tonik-mgiełka S.O.S. mikrobiomowy

Serum – YELLOW ROSE: Hyaluronic Serum

Krem – MONAT: Sun Veil™

Wieczorem:

I etap mycia – BANDI: Medical Expert Anti-irritate: Emoliencyjne masełko oczyszczające 2 w 1

II etap mycia – YELLOW ROSE: Face Wash with Flower Extracts for Normal and Dry Skin

Tonizacja – BANDI: Medical Expert Anti-irritate: Tonik-mgiełka S.O.S. mikrobiomowy

Serum – MONAT: REJUVENIQE OIL INTENSIVE®

Krem – MONAT: Be Gentle™ Nourishing Moisturizer

Peeling: GIGI: Ester C Daily Rice Exfoliator

W tej pielęgnacji skupiamy się na działaniu antyoksydacyjnym i silnym nawilżeniu skóry. Bardzo delikatny żel myjący z Yellow Rose nie podrażnia skóry i może być stosowany 2 razy dziennie. Tonik z Bandi koi skórę i przygotowuje ją na kolejne kroki pielęgnacyjne. Rano polecamy serum bogate w antyoksydanty. To bardzo ważne, aby w pielęgnacji w do 30 roku życia nie zabrakło antyoksydantów – dzięki temu chronimy się przed przedwczesnymi oznakami starzenia. Na wieczór olejek Monat, który ze względu na bogactwo składników, działa wielopoziomowo i sprawdza się nawet przy skórach atopowych, bardzo dobrze łagodząc tego typu zmiany.

Krem na dzień tej samej firmy to oczywisty wybór. Ma SPF 30 dzięki czemu chronimy się przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym, dodatkowo zawiera wiele wspomagających nawilżenie składników, jak kwas hialuronowy. Wieczorną pielęgnację rozpoczynamy balsamem do demakijażu, nawet jeśli makijażu nie mamy. Filtry stosowane w kremach SPF nie zmywają się dobrze samą wodą i żelem, dlatego warto wyrobić w sobie nawyk codziennego, dwuetapowego oczyszczania. Jeśli Twoja skóra jest bardzo wrażliwa, wieczorem możesz myć skórę tylko balsamem.

Krem na noc jest prewencją przeciwzmarszczkową. Dodatkowo nawadnia skórę i zmiękcza ją, dzięki czemu rano możemy spodziewać się efektu maksymalnie odprężonej i jedwabistej skóry.

Dwa razy w tygodniu warto wykonać delikatny peeling. Dzięki temu pozbędziemy się suchych skórek, a wchłanialność wszystkich stosowanych kosmetyków znacząco się zwiększy. Rekomendujemy Peeling Gigi, o którym więcej możesz poczytać na naszym Instagramie. 🙂  Jest bogaty w witaminę C, więc są to dodatkowe antyoksydanty!

2. Pielęgnacja skóry suchej po 30 roku życia.

Rano:

Mycie – YELLOW ROSE: Face Wash with Flower Extracts for Normal and Dry Skin

Tonizacja – YELLOW ROSE: Lotion Azulene

Serum – YELLOW ROSE: Hyaluronic Beauty Elixir with Oligopeptides and Flower Extracts

Krem – MONAT: Sun Veil™

Wieczorem:

I etap mycia – BANDI: Medical Expert Anti-irritate: Emoliencyjne masełko oczyszczające 2 w 1

II etap mycia – YELLOW ROSE: Face Wash with Flower Extracts for Normal and Dry Skin

Tonizacja – YELLOW ROSE: Lotion Azulene

Serum – MONAT: Plant Bakuchiol Vegan Retinol Alternative Lotion

Krem – MONAT: Night Haven™ Overnight Age Control Cream

Peeling: YELLOW ROSE: Hyaluronic Face Scrub with Flower Extracts

Jeśli chodzi o podstawę, czyli produkty myjące, nic się nie zmienia – niezależnie od wieku:). Z uwagi na to, że skóra dojrzała potrzebuje więcej składników odżywczych, rekomendujemy tonik znacznie bogatszy, który już na tym etapie odżywi skórę, a nie tylko nawilży. Serum na dzień to także mieszanka antyoksydantów, ale wzbogacona oligopeptydami, połączenie prewencji przed pogłębianiem się zmarszczek ze składnikami działającymi typowo wygładzająco. Na dzień krem SPF 30, będzie chronił przed uszkodzeniami spowodowanymi przez promienie UV.

Na noc po 30 roku życia warto wprowadzić retinol lub bakuchiol. Dla skór suchych polecamy bakuchiol. Ma dużo mniejszy potencjał drażniący, może być stosowany codziennie. Po 3 miesiącach regularnego stosowania zauważysz znaczną poprawę owalu twarzy i jędrności skóry. Krem na noc doskonale uzupełnia jego działanie. Zawiera ceramidy, które uzupełniają braki lipidów w skórze suchej. Peeling w tej grupie wiekowej został zamieniony na bardziej odżywczy, dopasowany do innych potrzeb skóry dojrzałej. Znajdziemy w nim wiele pomocnych ekstraktów i substancji nawilżających.